Calculate Unit Price

Calculate Unit Price

Rating:
0
No votes yet
How are you using this activity? (0 comments)
Activity Description

The learner will calculate the cost of each item sold in a package.

Materials (optional):
  • Pen/pencil
  • Calculator (if needed)
Word File:
CalculateUnitPrice_EI_C1.2.doc — Never downloaded
PDF file:
CalculateUnitPrice_EI_C1.2.pdf — Never downloaded
Goal Path:
Employment, Independence
Source / Author:
Cementing Integration Project – QUILL Learning Network 2015
Date Added:
Wednesday, February 25, 2015
Updated date: Wednesday, June 3, 2015 - 15:04
Anglophone

Rate this activity

Log in or register to post comments
792